Eğlence ve Rekreasyon sektörü profesyonelleri ATRAX’da buluştu

ATRAX, başarı ile sonuçlanan ilk dört yılın ardından beşinci yılında da uluslararası bir organizasyonla, eğlence-rekreasyon endüstrisinde son yenilikleri, teknolojileri, ürün ve projeleri, sektör profesyonelleri ve yatırımcıları ile buluşturdu.

1-3 Aralık 2016 tarihleri arasında, İstanbul Fuar Merkezi’nde eğlence ve rekreasyon sektörünü buluşturan ATRAX’ da ziyaretçiler 3 gün boyunca eğlence ve rekreasyon sektöründeki son yenilikleri, teknolojileri, ürün ve projeleri yakından görme ve deneyimleme fırsatı buldu.
Sergilediği gelişimle Ortadoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinin de ilgisini çeken Türkiye eğlence-rekreasyon sektörü;  ATRAX’da buluştu. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2016, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirdi.

 

Eğlence-Rekreasyon Sektörünün Yıldızı Belediyeler ATRAX’da yerini aldı

‘Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli’ teması ile açılan fuarda Çanakkale, Osmaniye ve Kahramankazan Belediyeleri’nin önemli projeleri ile temaya uygun olarak özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parkları, tırmanma duvarları, bisikletler, macera parkları, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipman yer aldı. Belediyelerin ATRAX Fuarına ilgisi her geçen gün artarak devam ediyor.

 

Yeni Neslin Gözdesi VR Gözlükleri ATRAX’da 

Türkiye’nin ilk eğlence, etkinlik, park ve rekreasyon fuarı olan ATRAX’da bu yıl teknolojinin yeni gözdesi olan, macera ve eğlence dolu yüzlerce senaryo içeren sanal gerçeklik gözlükleri damga vurdu. Sanal gerçeklik gözlükleri içerdiği macera ve eğlence dolu senaryolar ile fuarın açıldığı ilk gün hem ziyaretçilerin hem de iş bağlantıları yapmak üzere yurt içi ve yurt dışından katılan sektör profesyonellerinin ilgi odağı olmayı başardı. Son dönemde özellikle alışveriş merkezlerindeki eğlence alanlarında görmeye alıştığımız sanal gerçeklik gözlükleri, her geçen yıl gelişim göstererek eğlence tutkunlarının en çok tercih ettiği ürünler arasında üst sıralara tırmanmayı başardı. Uluslararası bir fuar olan ATRAX’daki başarısı da göz önüne alındığında VR gözlüklerin eğlence sektöründe gelecekte de önemli bir yere sahip olması kimseyi şaşırtmayacaktır.

 

ATRAX 2016 Teması “Sporcu şehirler daha eğlenceli… “ yoğun ilgi gördü…

ATRAX bu yıl “Sporcu şehirler daha eğlenceli…” teması ile sporun yeni nesil eğlence alanlarına katılımıyla daha çok fiziksel aktivite içeren, pasif yerine aktif katılımlı etkinlikleri, eğlence ve rekreasyon alanlarını vurguladı. Spor, sağlıklı bir nesil yaratılmasını sağlarken insanları eğlendiriyor, sosyal ilişkileri arttırıp iletişimi ve manevi bağları güçlendirirken mutlu insanların olduğu barışçı şehirler yaratıyor. Bu noktadan hareketle özellikle yerel yönetimlerin halkın rekreasyonel spordan faydalanmasına dair taşıdığı sorumluluk çerçevesinde belediyelere yönelik daha aktif çalışmalar yapıldı.

Etkili duyuru ve reklam çalışmalarının yanı sıra Shining Star Awards yarışmasında “Yılın Sporcu Şehri, Yılın Sporcu İlçesi, Yılın Spor Etkinliği ve Yılın Spor Destekçisi” kategorilerine yer verildi. Aynı zaman da fuar kapsamında düzenlenen konferansta “Spor ve Rekreasyon Faaliyetlerinin Şehir Hayatına Kattığı Anlam ve Önem” başlığında spor konusu ön plana taşındı. Yapılan tüm çalışmalar Belediyelerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Temaya uygun çok fonksiyonlu spor ekipmanlarının, çocuklar ve yetişkinler için tasarlanan indoor – outdoor aktivite parklarının yer aldığı fuarda,  Türkiye’deki kaykay şampiyonlarının gösterileri de ziyaretçilerden büyük ilgi gördü.

Sosyal bir sorumlulukta taşıyan ve spor kültürünün oluşmasına katkı sağlayan temamız 2017 yılında da daha geniş kapsamda işleniyor olacaktır.

 

Your Comment: